Σούπερ Λιγκ - Ελβετία
Σάββατο, 19.09.2026
17:00
5 - 1
(2 - 0, 3 - 1)
| Πληροφορία |
| Πόλη |
| Εντός έδρας: |
Lucerne |
| Εκτός έδρας: |
Ζυρίχη |
| Απόσταση: |
39.7 χλμ |
| Στάδιο |
| Στάδιο: |
Swissporarena
|
| Χωρητικότητα: |
17 500 (16 500) |
| Διαστάσεις: |
105 x 68 μ |
| Φωτογραφίες: |
Google maps (χάρτης) |
| Ώρα Έναρξης |
| Ωρα: |
17:00 (18:00 τοπική ώρα) |
Αποδόσεις
| 1 |
X |
2 |
Π/Α |
|
|
|
1X |
X2 |
| 1.62 |
4.33 |
4.33 |
1 |
|
|
|
1.20 |
2.15 |
| 49% |
18% |
33% |
1.62 |
|
|
|
59% |
41% |
| +1.5 |
-1.5 |
|
|
|
+2.5 |
-2.5 |
|
|
|
+3.5 |
-3.5 |
| 1.08 |
8.00 |
|
|
|
1.30 |
3.50 |
|
|
|
1.73 |
2.00 |
| 86% |
14% |
|
|
|
71% |
29% |
|
|
|
51% |
49% |
Τελευταίες 12 απευθείας αγώνες
|
2026-04-25 |
Γκρασχόπερς
|
1 - 2 |
Λουκέρνη
|
|
2026-02-10 |
Λουκέρνη
|
4 - 3 |
Γκρασχόπερς
|
|
2025-11-02 |
Λουκέρνη
|
6 - 0 |
Γκρασχόπερς
|
|
2025-07-26 |
Γκρασχόπερς
|
2 - 3 |
Λουκέρνη
|
|
2025-04-06 |
Γκρασχόπερς
|
3 - 1 |
Λουκέρνη
|
|
2024-11-03 |
Λουκέρνη
|
2 - 0 |
Γκρασχόπερς
|
|
2024-07-27 |
Γκρασχόπερς
|
2 - 2 |
Λουκέρνη
|
|
2024-05-10 |
Λουκέρνη
|
1 - 1 |
Γκρασχόπερς
|
|
2024-02-24 |
Γκρασχόπερς
|
0 - 1 |
Λουκέρνη
|
|
2023-11-05 |
Λουκέρνη
|
2 - 0 |
Γκρασχόπερς
|
|
2023-08-27 |
Γκρασχόπερς
|
0 - 1 |
Λουκέρνη
|
|
2023-05-13 |
Γκρασχόπερς
|
2 - 0 |
Λουκέρνη
|
| Ν |
Ι |
Η |
|
+1.5 |
+2.5 |
+3.5 |
| 8 |
2 |
2 |
|
10 |
6 |
5 |
| 67% |
17% |
17% |
|
83% |
50% |
42% |
Λουκέρνη τελευταίοι 12 αγώνες
|
2026-09-13 |
Λουκέρνη
|
2 - 4 |
Βασιλεία
|
|
2026-09-05 |
Γιούνγκ Μπόις
|
3 - 3 |
Λουκέρνη
|
|
2026-09-02 |
Λουκέρνη
|
2 - 1 |
Βαντούζ
|
|
2026-08-29 |
Σερβέτ
|
1 - 1 |
Λουκέρνη
|
|
2026-08-22 |
Λουκέρνη
|
1 - 0 |
Λωζάνη
|
|
2026-08-09 |
Σεν Γκάλεν
|
2 - 2 |
Λουκέρνη
|
|
2026-08-02 |
Σιόν
|
3 - 0 |
Λουκέρνη
|
|
2026-07-25 |
Λουκέρνη
|
1 - 3 |
Τούν
|
|
2026-07-18 |
Λουκέρνη
|
1 - 2 |
Σεντ Τρούιντεν
|
|
2026-07-10 |
Βιλ
|
0 - 2 |
Λουκέρνη
|
|
2026-07-04 |
Λουκέρνη
|
3 - 2 |
Βίντερτουρ
|
|
2026-05-16 |
Βίντερτουρ
|
0 - 3 |
Λουκέρνη
|
| Ν |
Ι |
Η |
|
+1.5 |
+2.5 |
+3.5 |
| 5 |
3 |
4 |
|
11 |
9 |
5 |
| 42% |
25% |
33% |
|
92% |
75% |
42% |
Γκρασχόπερς τελευταίοι 12 αγώνες
|
2026-09-15 |
Γκρασχόπερς
|
2 - 5 |
Σιόν
|
|
2026-09-12 |
Τούν
|
0 - 1 |
Γκρασχόπερς
|
|
2026-09-05 |
Γκρασχόπερς
|
2 - 2 |
Ζυρίχη
|
|
2026-09-02 |
Γκρασχόπερς
|
2 - 0 |
Σεν Γκάλεν
|
|
2026-08-30 |
Βαντούζ
|
5 - 2 |
Γκρασχόπερς
|
|
2026-08-08 |
Σερβέτ
|
2 - 1 |
Γκρασχόπερς
|
|
2026-08-02 |
Γκρασχόπερς
|
1 - 4 |
Λουγκάνο
|
|
2026-07-25 |
Λωζάνη
|
1 - 1 |
Γκρασχόπερς
|
|
2026-07-18 |
Άλταχ
|
3 - 1 |
Γκρασχόπερς
|
|
2026-07-11 |
Παναθηναϊκός
|
3 - 0 |
Γκρασχόπερς
|
|
2026-07-04 |
Βιλ
|
3 - 2 |
Γκρασχόπερς
|
|
2026-05-21 |
Γκρασχόπερς
|
1 - 1 |
Ααράου
|
| Ν |
Ι |
Η |
|
+1.5 |
+2.5 |
+3.5 |
| 2 |
3 |
7 |
|
11 |
8 |
6 |
| 17% |
25% |
58% |
|
92% |
67% |
50% |
Βαθμολογία Σούπερ Λιγκ
| Θ |
Ομάδα |
Αγν |
Ν |
Ι |
Η |
ΓΥ |
ΓΚ |
ΔΤ |
Βαθ |
| 1 |
Λουγκάνο |
8 |
7 |
1 |
0 |
23 |
7 |
+16 |
22 |
| 2 |
Σιόν |
8 |
6 |
0 |
2 |
22 |
13 |
+9 |
18 |
| 3 |
Γιούνγκ Μπόις |
8 |
4 |
4 |
0 |
28 |
16 |
+12 |
16 |
| 4 |
Βασιλεία |
8 |
4 |
1 |
3 |
16 |
14 |
+2 |
13 |
| 5 |
Σερβέτ |
8 |
3 |
1 |
4 |
9 |
10 |
-1 |
10 |
| 6 |
Σεν Γκάλεν |
8 |
3 |
1 |
4 |
13 |
18 |
-5 |
10 |
| 7 |
Ζυρίχη |
8 |
3 |
1 |
4 |
13 |
19 |
-6 |
10 |
| 8 |
Λουκέρνη |
8 |
2 |
3 |
3 |
12 |
17 |
-5 |
9 |
| 9 |
Γκρασχόπερς |
8 |
2 |
2 |
4 |
12 |
19 |
-7 |
8 |
| 10 |
Τούν |
8 |
2 |
1 |
5 |
13 |
22 |
-9 |
7 |
| 11 |
Βαντούζ |
8 |
2 |
0 |
6 |
17 |
19 |
-2 |
6 |
| 12 |
Λωζάνη |
8 |
1 |
3 |
4 |
7 |
11 |
-4 |
6 |
Χρονολογία αγώνων στο πρωτάθλημα
| Λουκέρνη |
|
| Γκρασχόπερς |
|
| Εντός έδρας |
|
| Εκτός έδρας |
|
Αγώνες εντός έδρας/εκτός έδρας
| Θ |
Ομάδα |
Λουκέρνη |
Γκρασχόπερς |
| 1 |
Λουγκάνο |
|
|
| 2 |
Σιόν |
|
|
| 3 |
Γιούνγκ Μπόις |
|
|
| 4 |
Βασιλεία |
2 - 4 |
|
| 5 |
Σερβέτ |
|
2 - 1 |
| 6 |
Σεν Γκάλεν |
|
|
| 7 |
Ζυρίχη |
|
|
| 8 |
Λουκέρνη |
- |
|
| 9 |
Γκρασχόπερς |
|
- |
| 10 |
Τούν |
1 - 3 |
0 - 1 |
| 11 |
Βαντούζ |
2 - 1 |
5 - 2 |
| 12 |
Λωζάνη |
1 - 0 |
1 - 1 |
Στατιστικά ομάδας
| |
Λουκέρνη |
Γκρασχόπερς |
| Νίκες |
2 |
2 |
| Ισοπαλίες |
3 |
2 |
| Ήττες |
3 |
4 |
| Γκολ υπέρ |
12 |
12 |
| Γκολ κατά |
17 |
19 |
| Μέσος γκολ που επιτεύχθησαν |
1.50 |
1.50 |
| Μέσος γκολ που δέχτηκε |
2.12 |
2.38 |
| Αγώνες γκολ που επιτεύχθησαν |
88% |
100% |
| Αγώνες γκολ που δέχτηκε |
88% |
75% |
| Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες |
75% |
75% |
| Πάνω 1.5 |
88% |
88% |
| Πάνω 2.5 |
75% |
62% |
| Πάνω 3.5 |
50% |
50% |
| |
Εντός έδρας |
Εκτός έδρας |
| Νίκες |
2 |
1 |
| Ισοπαλίες |
0 |
1 |
| Ήττες |
2 |
2 |
| Γκολ υπέρ |
6 |
5 |
| Γκολ κατά |
8 |
8 |
| Μέσος γκολ που επιτεύχθησαν |
1.50 |
1.25 |
| Μέσος γκολ που δέχτηκε |
2.00 |
2.00 |
| Αγώνες γκολ που επιτεύχθησαν |
100% |
100% |
| Αγώνες γκολ που δέχτηκε |
75% |
75% |
| Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες |
75% |
75% |
| Πάνω 1.5 |
75% |
75% |
| Πάνω 2.5 |
75% |
50% |
| Πάνω 3.5 |
50% |
25% |
Συνολικές στατιστικές για το Σούπερ Λιγκ
| Αγώνες (48) |
| Εντός έδρας νίκες |
40% |
| Ισοπαλίες |
19% |
| Εκτός έδρας νίκες |
42% |
| Ολοκληρωμένοι αγώνες |
24% |
| Γκολ (185) |
| Γκολ ανά αγώνα |
3.85 |
| Εντός έδρας γκολ ανά αγώνα |
1.90 |
| Εκτός έδρας γκολ ανά αγώνα |
1.96 |
| Εντός έδρας γκολ που επιτεύχθησαν |
83% |
| Εκτός έδρας γκολ που επιτεύχθησαν |
88% |
| Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες |
73% |
| Πάνω 1.5 |
85% |
| Πάνω 2.5 |
77% |
| Πάνω 3.5 |
54% |
Λουκέρνη επόμενοι 6 αγώνες
|
2026-10-03 |
Φράιμπουργκ
|
- |
Λουκέρνη
|
|
2026-10-10 |
Λουγκάνο
|
- |
Λουκέρνη
|
|
2026-10-24 |
Ζυρίχη
|
- |
Λουκέρνη
|
|
2026-10-31 |
Λουκέρνη
|
- |
Σιόν
|
|
2026-11-07 |
Λουκέρνη
|
- |
Γιούνγκ Μπόις
|
|
2026-11-21 |
Βασιλεία
|
- |
Λουκέρνη
|
Γκρασχόπερς επόμενοι 6 αγώνες
|
2026-09-24 |
Γκρασχόπερς
|
- |
Ααράου
|
|
2026-10-02 |
Γκρασχόπερς
|
- |
Ιβερντόν
|
|
2026-10-11 |
Γκρασχόπερς
|
- |
Γιούνγκ Μπόις
|
|
2026-10-24 |
Βασιλεία
|
- |
Γκρασχόπερς
|
|
2026-10-31 |
Γκρασχόπερς
|
- |
Βαντούζ
|
|
2026-11-07 |
Γκρασχόπερς
|
- |
Λωζάνη
|
Αποδόσεις και Πιθανότητες
| Στάνταρ 1X2 |
1 |
X |
2 |
| Αποδόσεις |
1.62 |
4.33 |
4.33 |
| Πιθανότητα |
49% |
18% |
33% |
|
1 @ 1.62 |
| Διπλή ευκαιρία |
1X |
X2 |
| Αποδόσεις |
1.20 |
2.15 |
| Πιθανότητα |
59% |
41% |
|
1X @ 1.20 |
| Πάνω/Κάτω 1.5 |
Πάν |
Κάτ |
| Αποδόσεις |
|
1.08 |
8.00 |
| Πιθανότητα |
|
86% |
14% |
|
Πάνω 1.5 @ 1.08 |
| Πάνω/Κάτω 2.5 |
Πάν |
Κάτ |
| Αποδόσεις |
|
1.30 |
3.50 |
| Πιθανότητα |
|
71% |
29% |
|
Πάνω 2.5 @ 1.30 |
| Πάνω/Κάτω 3.5 |
Πάν |
Κάτ |
| Αποδόσεις |
|
1.73 |
2.00 |
| Πιθανότητα |
|
51% |
49% |
|
Πάνω 3.5 @ 1.73 |
| Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες |
Ναι |
Όχι |
| Αποδόσεις |
|
1.36 |
3.00 |
| Πιθανότητα |
|
74% |
26% |
|
Ναι @ 1.36 |
*** Οι αποδόσεις είναι οι μέσοι όροι που υπολογίζονται από πολλούς διαφορετικούς μπουκμέικερς και ισχύουν την ώρα της τελευταίας ενημέρωσης - 2026-09-19 16:00. Αλλαγές είναι δυνατές αυτή τη στιγμή!